۱۳۸۶ بهمن ۲۲, دوشنبه

طرحی نو

بیا تا گل بر افشانیم و می در ساغر اندازیم
فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو در اندازیم

بخاطر مشکلاتی که با وبلاگ قبلی داشتم تصمیم گرفتم که به اینجا مهاجرت کنم، شاید به همان دلیلی که به "ینگه دنیا" مهاجرت کردم. با این حال تمام پست‌های قبلی و حتی نظرات مربوط به هر پست را به اینجا انتفال داده‌ام. قصدم این بود که دو هفته پیش که سالروز نوشتن در وبلاگ بود، وبلاگ جدید را معرفی کنم اما بخاطر انبوه کارهای با اولویت برتری که خوشبختانه قسمتی از آنها به پیش رفته‌اند این فرصت پیش نیامد.
عقیده دارم که یک آغاز نو بعد از کسب تجربیات قدیمی و با هدف کسب تجربیات جدید، خود یک "تولد" است. برای همین تصمیم گرفتم همزمان با تغییر وبلاگ، آدرس شخصی داشتن را هم تجربه کنم. با این سرعتی که دنیا حرکت می‌کند داشتن آدرس شخصی در چند سال دیگر برای هر کسی همانقدر ساده و گاه ضروری می‌شود که داشتن آدرس ایمیل در حال حاضر رایج است. خواستم برای یادگیری خودم از طراح و سرویس دهنده‌های اینترنتی حرفه‌ای استفاده نکنم. برای همین با گذر زمان اینجا با تغییراتی همراه خواهد شد. از دو سرویس دهنده blogger یا blogspot و wordpress ، من blogger را بخاطر راحتی کار با آن و امکان استفاده از بقیه امکانات google انتخاب کردم تا زمان کمتری از من بطلبد. لازم به توضیح بیشتر هم نیست که داشتن آدرس شخصی (domain) دلیلی بر معتبر بودن مطالب هیچ سایتی نیست! در اینجا همان دست مطالبی را خواهم نوشت که در وبلاگ قبلی می‌نوشتم.
به دنبال نوعی هماهنگی و نظم در کارها می‌گردم تا به اغلب علایق و سرگرمی‌هایم برسم که در آن صورت نوشتن در اینجا از الگوی منظم‌تری پیروی خواهد کرد. با این حال همان طور که در آخرین پست وبلاگ قبلی (که همان پست قبلی این وبلاگ است) گفتم، سعی کنید از فید استفاده کنید (راهنمای فارسی). آدرس فید این وبلاگ را در نوار سمت راست صفحه گذاشته‌ام. اگر توانستم مشکل Feed burner را حل کنم لینک آن را هم خواهم گذاشت. به نظر می‌رسد حجم مطالب بسیار بالاتر از آن است که Feed burner بتواند از عهده آن بر آید.
موقعیت جدید من در پروژه موجب کندی یا وقفه در بسیاری از کارهای دیگر شد. یکی از پروژه‌ها تا به حال بخوبی جواب داده و به نظر می‌رسد در پروژه دیگر حتی نتایج منفی راهگشای کل پروژه باشند. اگر بتوانم پایه‌های پروژه را محکم بریزم زمان بیشتری برای سپری کردن در این صفحه مجازی خواهم داشت.

۴ نظر: