۱۳۸۶ بهمن ۱۴, یکشنبه

نوبر

نو بر است!

نفهمیدم که این کار یعنی چه؟!!!

http://erg2007.blogfa.com/

(در قسمت نظرات وبلاگش اعتراض کرده ام!)

و نفهمیدم که پاراگراف اول این قسمت وبلاگ من در "درباره وبلاگ" این وبلاگ چه می کند؟!!!

سایتهای کنترل کننده و نرم افزارهایم قبلاً نشان داده بودند (و هنوز هم برای من نشان می دهند) که وبلاگ دیگری از مطالبی که دو ماه با زحمت نوشته بودم درصدد استفاده مادی بوده است (که هم اکنون این مسئله برای شما قابل مشاهده نیست). اما اتفاق جالب تشابه نام نویسنده دو وبلاگ است!

یادم هست که یکی دو سال پیش کسی مطالب وبلاگ رضا را کپی کرده بود و در روزنامه قدس چاپ کرد که با پیگیری های حقوقی رضا روزنامه قدس عذر خواهی کرد.

حالا شما می گویید من با اینها چکار کنم؟! از وکیلم در ایران بخواهم پیگیر قضیه باشد یا این "بی فرهنگی" را به همان "بی فرهنگان" واگذار کنم؟!!!

+ نوشته شده در Mon 23 Jul 2007 - نگارنده بابک | 12 انگاره

نویسنده: مریم

سه شنبه 2 مرداد1386 ساعت: 5:44

جدا که شرم آوره. واقعا که نوبره.
ظاهرا که همچنان باید شاهد سواستفاده و دزدی از تفکرات باشیم. تا کی این بیراه را می خواهیم ادامه دهیم. کسی می داند؟
جالب است که در عنوان همان وبلاگ نوشته شده" ارئه انواع خدمات در زمینه ی مهاجرت و اخذ پذیرش از دانشگاههای اسیایی و اروپایی ".
کسی می داند آمریکا از کی آسیایی و یا اروپایی شده است؟


نویسنده: سمیرا خالقی

سه شنبه 2 مرداد1386 ساعت: 8:21

شما فرهنگ این آدم نماها را نمی توانید عوض کنید ولی شاید بتوانید آنها را به زور وادار به رعایت برخی فرهنگها کنید.از طرفی واگذاری اینها به خودشان باعث تثبیت رفتارهایشان میشود.بنا بر این می خواهم خواهش کنم که حتما پیگیری کنید.


نویسنده: لوا

سه شنبه 2 مرداد1386 ساعت: 13:34

بابک جان
من نمی دانم چگونه می خواهید از طریق وکلیتان پی گیری کنید. در ایران قانون کپی رایت نداریم و وقتی قانون نیست کسی هم نمی تواند کاری بکند. اما اقدام بی اثر نیست. شاید حداقل دفعه بعد این عمل را تکرار نکند.

برای من هم حداقل دو دفعه این مسله اتفاق افتاد. دفعه اول دوستی خاطره یک روز سرد زمستانی ما را از ایران دزید و آنقدر عجله داشت که حتی اسم استارباکس را هم پاک نکرد. بعد از اعتراض هم گفت که مطلب من لایق یک لینک نبوده و همینطوری خواسته که آن را بنویسد. بعد هم هوادارانش گفتند که من مطلب را دزدیدم. آن مطلب چون فقط یک خاطره روزمره بود برایم خیلی مهم نبود اما دفعه دوم که یکی از مطالب دوست داشتنی ام بلند شد! شاکی شدم و اعتراض رسمی کردم. اما هیچ پاسخی نشنیدم و حتی بعد از همه اعتراضات فرد مجازی مذکور حتی حاضر نشد آن مطلب را بردارد. چه برسد به لینک دادن یا عذر خواهی.

در هر حال این مسله در مورد وبلاگهای فارسی قانون مند نیست. هنوز خیلی ها فکر می کنند به صرف بودن مطلبی در اینترنت استفاده آن برای همه آزاد است و می شود هر چه را که می خواهند کپی پیست کرد.

اما اگر دنباله این مطلب را گرفتی و به جایی رسیدی به ما هم بگو که ببینم راه قانونی قوی وجود دارد یا نه.


نویسنده: رضا

سه شنبه 2 مرداد1386 ساعت: 14:22

بله روزنامه قدس نامه معذرت خواهی نوشت و فرد خاطی تا آنجا که میدانم اخراج شد. من حتی پاسخ او را ندادم چون متاسفانه دارای مدرک دکتری پزشکی بود و به نظر من پزشک اول باید درستکردار باشد و بعد دارای دانش.
اگرچه قانون مدونی وجود ندارد اما روشهای پیگیری حقوقی و غیر حقوقی وجود دارد.برای من در خیلی از موارد مسئله با یک تذکر کوچک حل شد. خیلی ها نمی دانند دزدی ادبی یعنی چه. در حقیقت ما در اینجا و هرجای دیگری عمده مسئولیت خود را فرهنگ سازی میدانیم و باید بدانیم. حال پیگیری حقوقی را نیز بخشی از این فرهنگ سازی میدانم. نکته دیگر اینکه شخصا وقتی مطالبم را در وبلاگ میگذاشتم با خودم گفتم حتی اگر کسی از انها استفاده کرد من به هدف خود که اطلاع رسانی است رسیده ام. مگر ما یا دانشجویان ما به هر بیماری که میرسند میگویند من این را از فلان فرد یاد گرفته ام. مگر نسلهائی که علم را نوشتند؛ افرادی که بخاطر یک نظر جانشان را دادند منتظر نامشان بودند...
خلاصه : پیگیری قضیه را بخاطر فرهنگ سازی ضروری میدانم. اما یک شعر چینی میگوید:
ای قایقران قایق را در آب انداز اما آرام آرام


نویسنده: آدرس

سه شنبه 2 مرداد1386 ساعت: 15:50

ehsan_rezaei31@yahoo.comآدرسش اینهتماس تلفنی در داخل ایران با شماره 09355003033
0015055594446


نویسنده: بابا خیلی رو داره

سه شنبه 2 مرداد1386 ساعت: 15:57

بقیه مطالبو از این سایت برداشته

تازه کاره http://www.torkiye.com/tahsil.php


نویسنده: بابک

سه شنبه 2 مرداد1386 ساعت: 22:7

می گویید اینقدر ارزش دارد که وقتم را صرف این کارها بکنم؟!


نویسنده: نه

چهارشنبه 3 مرداد1386 ساعت: 14:13

نه


نویسنده: فرزاد

پنجشنبه 4 مرداد1386 ساعت: 1:48

بابك جان سلام

متاسفم براي اتفاقي كه افتاده! به نظر من بايد آبروي يك همچين افرادي را ريخت! تخم مرغ دزد شتر دزد ميشه. البته كاري كه اين فرد بيسواد انجام داده از شتر دزدي هم بدتره! به هر صورت درسته كه نبايد وقت با ارزشت را صرف يك همچين افراد بي كلاسي بكني اما از طرف ديگر اگر هم كاري نكني اينها پر رو تر ميشوند! به هر صورت هر كاري كه ميكني موفق باشي.


نویسنده: نیمه شب

جمعه 5 مرداد1386 ساعت: 18:19

علاوه بر شرم آور بودن این کار به نظرم بسیار غم انگیز است. ما به رقم همه تاکیدی که بر حق مردم داریم متاسفانه در جامعه عملا الگو های دقیقا متضادی داریم. دزدی از بدترین گناهان است ولی انقدر قبهش ریخته است که دزدها اصلا احساس دزدی کردن هم نمیکنند چه برسد به شرمسار شدن! ...


نویسنده: عمران

دوشنبه 15 مرداد1386 ساعت: 4:33

میشود این طور هم دید که نیتش خیر بوده و میخواسته اطلاع رسانی کنه دوست داشته وبلاگ داشته باشه مهم باشه گناه داره بنده خدا البته موفق نمیشه دلم براش میسوزه خواننده ها سریع میفهمن مطلب کپی هست! خیلی سریع و وبلاگهای مولف را شناسایی میکنند من هم به خاطر راهنمای تحصیل با وبلاگ شما آشنا شدم و حالا همیشه سر میزنم یادمه که اون وقتها که راهنمای تحصیل را جستجو میکردم سعی کردم که نویسنده ها ی اصلی را شناسایی کنم و موفق هم بودم خیلی ساده است شما خوشو ناراحت نکن


نویسنده: یک نویسنده!

پنجشنبه 5 مهر1386 ساعت: 23:11

ظاهراً طرف دومی کلاً در وبلاگش را قفل کرده و رفته!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر