۱۳۸۶ بهمن ۱۴, یکشنبه

تعاملات پس از فروش

یک ماهی می شود که با لپ تاپ مشکل دارم! موقع خرید دقت کردم که مارکی بخرم که مشکلی با آن نداشته باشم اما مثل همیشه این قدر خوش شانس هستم که تجربیات ناب گریبان مرا رها نمی کند. یادم آمد که حتی ایران که بودم بیشتر اطلاعاتم به واسطه درگیری با همین تجربیات ناب بود.

دفعه اول خواستند که لپ تاپ را برایشان بفرستم اما نمی دانم تکنسینی که لپ تاپ را چک می کرد شب قبل کجا بود؟! چون وقتی که آن را از جعبه در آوردم و روشن کردم تقریبا با همان مشکلی برخوردم که قبل از فرستادنش داشتم. چند بار ویندوز را نصب کردم اما هنوز مشکل وجود داشت. مجبور شدم که یک بار دیگر تماس بگیرم اما تکنسین نفهمید که مشکل چیست و گفت که سی دی می فرستد. از آنجا که قرار است من تجربیات گرانبهایی با موجودات "گران بها"یی داشته باشم به خاطر اشتباه در نوشتن شماره اتاق سی دی با 10 روز تاخیر به دستم رسید. چهار بار دیگر ویندوز را نصب کردم و مشکل رفع نشد. باز تماس گرفتم و باز نفهمیدند که مشکل چیست. گفتند که یک بار دیگر ویندوز را نصب کنم و اگر مشکل داشتم باز تماس بگیرم! دفعه آخر خانم بی حوصله ای گفت که شاید اشکال از حافظه باشد. من هم گفتم: من سه هفته است که لپ تاپ ندارم. 25 بار نصب ویندوز کردم. من می خواهم که این مشکل هر چه زودتر رفع شود...

قرار است که باز لپ تاپ را بفرستم. اما "جان" به نکته جالبی اشاره کرد. گفت: "وقتی با خدمات بعد از فروش اینجا تماس می گیری باید نشان دهی که راضی نیستی وگرنه کاری نخواهند کرد! قرار نیست بی ادب یا گستاخ باشی اما باید از کیفیت محصول شکایت کنی و اصرار داشته باشی که وظیفه آنهاست که خدمات مناسبی بدهند." قبلا تجربه بد مشابهی با شرکت هواپیمایی داشتم و بعد فهمیدم که اصولا باید همیشه از شرکت ها طلبکار بود.اینها وقتی که پای فروش برسد پای آدم را می بوسند ولی خدمات پس از فروش بیشتر تبدیل می شود به تعاملات پس از فروش! هر چیزی در جایش مناسب است و این صبر و حوصله من در این جور شرایط اصلا مناسب نیست.

+ نوشته شده در Sun 22 Jul 2007 - نگارنده بابک | 2 انگاره

نویسنده: سلام

یکشنبه 31 تیر1386 ساعت: 9:38

سلام.خوبین؟

درست میشه.
حالا صبح که بیدار میشین چی؟؟!!


نویسنده: رضا

دوشنبه 1 مرداد1386 ساعت: 14:54

از این لپ تپ های صد دلاری ضد آب هندلی که برای کشورهای فقیر ساخته شده بخر فکر کنم بهتر باشه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر