۱۳۸۸ فروردین ۲, یکشنبه

سین هشتم

نوروز امسال با نوروز سال‌های قبل تفاوتهای زیادی داشت. یکی از تفاوتهایش آدمهایی بودند که با آنها سال را تحویل کردم. دیگر اینکه سمنویم خوشمزه‌تر و خوش رنگ‌تراز سمنوی پارسال شده بود چون بجای گندم معمولی، گندم قرمز استفاده کرده بودم. سنبل صورتی بوی خوبی می‌داد. اما مهمترین تفاوتش این بود که هنگام تحویل سال به جای اینکه فکر کنم پارسال چگونه گذشت یا فکر کنم که چه آرزویی برای سال نو داشته باشم، فقط به همان لحظه تحویل سال فکر می‌کردم. هنگام تحویل سال در «حال» بودم. فقط ذهن آزاد من می‌تواند به چنین حسی برسد. انگار تمام آن هفت سین دور هم بودند تا من به چنان «سرمستی» برسم.

۶ نظر:

 1. شما هم واسه درست کردن سمنو چهلو هش ساعت وقت گذاشتی یا فقط ما واسه یه کاسه سمنو این قد پدرمون در اومد خداییش ؟؟ D:

  پاسخحذف
 2. اگر منظور پختن، حدود 6-7 ساعت طول کشید. اما اگر منظور از جوانه زدن گندم باشه، خب 2-3 روز برای جوانه زدن، 2-3 روز برای خشک کردن و از آسیاب کردن تا آماده شدن حدود 7-8 ساعت طول کشید. شاید شما دست و دلبازتر بودید یه دیگ بار گذاشته بودید!

  پاسخحذف
 3. سلام سال نو مبارک

  آقا این کارو چه جوری کردی؟!!! یعنی چه جوری وبلاگ خودت رو در blogspot داری تحت دومین خودت نشون می دی؟
  ممنون اگر بتوانی این معما را به انگشت اشارتی حل کنی...

  بست بور یو

  پاسخحذف
 4. نوروز شما هم مبارک
  خود بلاگر این امکان را می دهد (در publishing). در آدرس زیر هم می توانید توضیحات مفصل تری را بخوانید:
  http://docs.blogger-fa.com/2007/10/blogger-costum-domains.html

  پاسخحذف
 5. ممنون ولی هنوز چیزی سر درنیاوردم! یه کم باهاش کشتی می گیرم ببینم چی میشه

  پاسخحذف
 6. سلام. امیدوارم که سال خوبی رو شروع کرده باشی. یادداشت "راهنمای تحصیل در آمریکا" در وبلاگ قبلی ت رو خوندم. حرفهایی که تو پاراگراف آخر زده شده بود جالب بود برام. جای دیگه یی که هم که بنظر من میتونه تو این زمینه مفید باشه این آدرس هست:
  http://www.applyabroad.org
  من خودم هم جدیدا یه کاری رو شروع کردم که بی ارتباط به این مساله نیست البته محدود به این نکردمش. تو وبلاگم توضیحات بیشتر رو اوردم. میتونی با مراجعه به آدرس زیر اطلاعات بیشتر درباره ش کسب کنی. در حال حاضر تو مرحله شناسوندنش به افراد هستم که البته کار خیلی سختی هم بنظر میاد!
  http://helpyourpal.ning.com
  خوشحال میشم با هم درباره ش صحبت کنیم.

  پاسخحذف