۱۳۸۸ اردیبهشت ۲, چهارشنبه

روز زمین

امروز روز زمین است. روزی که ارزش جایی که روی آن زندگی می‌کنیم را بدانیم. جایی که خیلی از ساخته‌های ناخواسته‌مان را برای حفاظت خودمان در او می‌ریزیم و از بهترین‌هایش استفاده می‌بریم تا زندگی خود را بسازیم. منظور من از زمین فقط خاک نیست، بلکه همه آن چیزی ست که از «زمین» می‌آید. از قوانین فیزیکی و شیمیایی گرفته تا زندگی موجودات و ناشناخته‌هایی که هر روز پیچیده‌تر می‌شوند. ما نیازمند باور و احترام به ارزش «زمین» هستیم. می‌توانیم برای رسیدن به این باور از درون خودمان شروع کنیم. نیاز نیست که حتماً در گردهمایی شرکت کنیم یا حتماً درختی بکاریم. کافی ست امروز با هر قدمی که روی «زمین» می‌گذاریم باور کنیم که انسان ارزشمندی هستیم که روی جایی با ارزش قدم می‌گذاریم. به هیچ احساس گناهی در برابر زمین نیازمند نیستیم. اینکه زمین از گامهای ما بر خود خوشحال است و اینکه ما از گام گذاشتن بر زمین خوشحالیم اولین قدم است. اول به دگرگونی ساختار اندیشه نیازمندیم.

مطالب زیر در مورد روز زمین را هم بخوانید یا اگر فرصت دارید مطالب بیشتر را گوگل کنید:
-------
در حاشیه:
به تدریج که در کارهایم جلوتر می‌روم، تمرکز فکریم هم بیشتر متوجه کار تخصصی خودم می‌شود. بیشتر اوقات روز را به تحلیل آزمایش‌هایم، تغییر آنها و یا طراحی آزمایشهای جدید می‌گذرانم. حتی آخر هفته ها هم در آزمایشگاه هستم. خانه بیشتر به مکانی برای آشپزی و استراحت تبدیل شده است. اگر مطالب جدید به اندازه گذشته در اینجا نمی‌یابید بیشتر به این دلیل است که چیزهایی که در ذهن من می‌گذرد تخصصی‌تر از آنند که در اینجا بیایند. شاید گونه‌ای از زندگی که آدم را به گوشه‌ای از تنهایی دنیای خودش می‌کشاند. قضاوت نمی‌کنم که خوب است یا بد است، این فقط گونه‌ای از زندگی ست.

۲ نظر:

 1. با سلام
  بنا به دلایلی لینکهای قبلی لوگوی پرشین بلاگرز از کار افتاده است، از شما دوست عزیز درخواست میکنیم تا لوگوهای جدید را جایگزین کنید.

  http://persianbloggers.blogspot.com/2008/12/logo.html

  با تشکر از اینکه همراه پرشین بلاگرز هستید.

  پاسخحذف
 2. و چقددددررررر حیفه که شما کم بنویسید
  چقدر.....

  پاسخحذف