۱۳۸۸ مرداد ۱۳, سه‌شنبه

npr

npr مخفف National Public Radio، یک شبکه رادیویی ملی و غیر دولتی ست. بودجه این شبکه توسط مردم تأمین می شود (ملی) و به همین دلیل از معدود شبکه هایی ست که تبلیغات ندارد. این شبکه رادیویی بین دانشگاهیان امریکا طرفداران بسیاری دارد و بسیاری از وبلاگ نویسان ایرانی در مورد آن نوشته اند. وقتی که از جلو در آزمایشگاهی رد می شویم معمولاً این رادیو روشن است. در تمام آزمایشگاههای ما هم چنین است. یک دلیلی که مردم تحصیل کرده این شبکه را دوست دارند برای این است که برنامه های آن بی طرف (یا بهتر است بگویم طرفدار حقیقت) و بقولی Objective است. یعنی اهمیت ندارد که چه کسی از موضوع مورد بحث طرفداری بکند یا نکند، تمام نکات مثبت و منفی بررسی می شوند و بر اساس آن حرفشان را می زنند . خلاصه این که «پارتی بازی» نمی کنند (غیر دولتی). موسیقی هایی هم که پخش می کنند معمولاً متنوع هستند. برای گسترش دامنه اندیشه و برای شنیدن مطالب جدید و آموزنده این رادیو را توصیه می کنم.

همچنین اگر در حال آموختن زبان انگلیسی هستید یا به این زبان تسلط دارید شنیدن و خواندن مطالب این سایت را توصیه می کنم. بیشتر مطالب رادیوی هم بصورت Podcast در دسترس هستند. می توانید آنها را دانلود کرده و روی MP3 Player یا کامپیوتر ذخیره کنید و بارها گوش بدهید.

ایستگاه رادیویی npr نزدیک به خود را می توانید در اینجا بیابید. برای کسانی که به اینترنت سرعت بالا دسترسی دارند، بنری در نوار سمت راست وبلاگ گذاشته ام که شما را به جدول برنامه ها و پخش زنده سایت هدایت می کند. Gadget رادیو را می توانید از اینجا روی Google Desktop یا روی صفحه شخصی گوگل خود نصب کنید. اگر همiPod Touch یا iPhone دارید می توانید App گوش دادن به رادیوی ایستگاههای مختلف رادیو و خواندن اخبار را ازاینجا نصب کنید. این App هم فقط برای گوش دادن به رادیو است. اگرهم فقط قصد خواندن اخبار را دارید App آن را از اینجا دانلود کنید.

برنامه مورد علاقه من چه برای خواندن چه شنیدن All things considered است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر