۱۳۸۹ اسفند ۱۵, یکشنبه

Comments on "GRA"

نکته ای که لازم است در مورد مطلب پیشین بگویم این است که آن متن را بیشتر از نگاه شاخه تحصیلی خودم (Science) نوشتم. شاید در شاخه های مهندسی، هنر و علوم انسانی، چیزهای دیگری مهمتر باشند که تعیین آن با متخصصان هر کدام از این شاخه هاست.

دیگر اینکه گاهی معیارهایی که در یک فرهنگ یا کشور آموخته ایم در جای دیگر همان ارزش را ندارند. گاهی می بینم و می‌شنوم که ایرانی‌ها بدنبال بهترین دانشگاه یا معروفترین آنها در خارج از کشور می‌گردند شاید چون از ایران، از همان زمان مدرسه، شنیده‌اند که اسم یک دانشگاه مهم است. اگر چه استادان خوب به دانشگاه اعتبار و اسمی می‌دهند، اما همه استادان آن دانشگاه، خوب نیستند! به گمان من، در این میان، برد با کسانی است که عمیق تر فکر می‌کنند و بجای اینکه تنها به اسم و رتبه دانشگاه نگاه کنند، به اعتبار استاد مورد نظر دقت می‌کنند. اعتبار یک استاد هم معمولا با کیفیت و تعداد مقالات چاپ شده و کارهای او سنجیده می‌شود.

با آموخته هایتان از سیستم کشور خود، در مورد آینده‌تان در کشور دیگر تصمیم گیری نکنید.

۵ نظر:

 1. بسبار مفید و به جا بود.

  قبلا در بخش خواندنیها لینکهای خیلی خوبی میگذاشتی اما حالا دیدم خالی است.خوب میشد که دوباره فعالش میکردی.یا اگر لطف کنی و لینک مربوط به "هیچ ایرانی در امریکا خوشحال نیست" رو بزاری.برام مهم بود.

  پاسخحذف
 2. امید:
  در زیر لینک خواندنیها روی
  View all
  کلیک کنید تا مطالب با اشتراک گذاشته را بتوانید ببینید. سپس در انتهای آن صفحه روی
  See more of Babak's shared items
  کلیک کنید.

  پاسخحذف
 3. سلام به بابک گرامی
  تشکر بسیار بابت پستهای خیلی خوبت
  خوب مثل همیشه
  پیشاپیش عید رو بهت تبریک میگم
  سال خوب و خوشی رو برات آرزو مندم

  پاسخحذف
 4. سلام، بابت لینک موبایل ممنون و سال نو هم پیشاپیش مبارک. من در اولین تلاشم برای گرفتن پذیرش تقریبا شکست خوردم و میشود گفت دینایال هر سه دانشگاه تقریبا آمده. نمی دانم چند سال برای گرفتن پذیرش باید کوشید ولی از نکنه هایی که گفتید استفده خواهم کرد. به نظر شما جی آر ای اثر گذارتر است یا تعداد مقالات چاپ شده و یا نمرات دانشگاهی؟"من"

  پاسخحذف
 5. سال نو همگی خجسته!

  *پذیرش گرفتن از یک قانون کلی پیروی نمی‌کند. برای هر رشته در هر دانشگاهی و با استادهای مختلف، روشهای مختلفی وجود دارد.
  گاهی باید سنگ ها را زد تا شاید یکی به هدف بخورد!

  پاسخحذف