۱۳۹۰ مرداد ۷, جمعه

پایه موبایل برای تختخواب

پیش از هر چیز بگویم که مقالات زیادی در اینترنت درباره ضررهای نگاه کردن به نور وسایل الکتریکی (مانند موبایل و تلویزیون) قبل از خواب هست (+). اگر از سیستم موبایل Android استفاده می کنید، Screen Filter یکی از App هایی ست که می توانید نصب کنید و میزان روشنایی نور را تغییر دهید. 

من دوست دارم که قبل از خواب مطالعه کنم و این روزها بیشتر از موبایل خود برای مطالعه استفاده می‌کنم اما گاهی بخاطر نگه داشتن موبایل و خواب رفتن در همان موقعیت، گردن درد و یا دست درد می‌گیرم. گاهی هم صبح روز بعد موبایل را باید در تختخواب بیابم. گاهی هم هنگام استفاده از موبایل باید آن را شارژ کنم و سیم شارژر مزاحم استفاده از موبایل می‌شود. به دنبال وسیله‌ای بودم که موبایل را در تختخواب و در موقعیت مناسب نسبت به سر و گردن نگه دارد اما قیمت بعضی از آنها از قیمت خود موبایل گرانتر هستند. تا اینکه تصمیم گرفتم با چیزهای ساده مشکل نگهداشتن موبایل را حل کنم. 

وسایل مورد نیاز:
- چراغ مطالعه مهندسی (Swing-arm lamp); مانند این هر چه طول بازوها بلندتر باشند، می‌توانید آن را در فاصله دورتری از تختخواب نصب کنید. 
- پایه موبایل (Cellphone holder) مانند این یا این که با اندازه موبایل شما متناسب باشد.
- معمولا پایه های موبایل با یک صفحه گرد که یک طرف آن چسب دارد فروخته می شوند (برای نصب روی داشبورد ماشین). با این حال می توانید آن صفحه را جداگانه هم بخرید. دقت کنید که حتما یک طرف دیسک چسب داشته باشد. مانند این یا اینها
- USB cable type A male to type A female.
- آچار یا انبردستی و پیچ گوشتی

روش:
اول باید سیم و سرپیچ و قاب چراغ مطالعه را باز کنید. ته قالب استوانه ای شکل را باید به سمت پایین باشد. اگر امکان چرخاندن آن به سمت پایین نیست، پیچی که قسمت استوانه‌ای شکل را به بازو وصل می‌کند باز کرده، استوانه را ۱۸۰ درجه بچرخانید و دوباره آن را به بازو پیچ کنید. محافظ چسب را از روی صفحه گرد بردارید و آن را محکم به پشت قسمت استوانه ای شکل بچسبانید. اگر چسب آن به اندازه کافی قوی نیست می توانید از چسبهای دو طرفه استفاده کنید. حالا پایه موبایل را از طرف بادکش آن روی صفحه دیسک محکم کنید. گیره پایه چراغ مطالعه (که حالا به پایه بزرگی برای موبایل تبدیل شده است) را کنار تخت یا میز کنار تخت محکم کنید. دقت کنید که گیره و پایه آنقدر به شما نزدیک نباشند که هنگام برخاستن از تخت یا موقع خوابیدن به صورت یا دست شما آسیب بزنند. بعضی از گیره ها جای پیچ یا میخ برای محکم کردن آن روی دیوار دارند. اگر در خواب دست و پای خود را زیاد تکان می‌دهید، می‌توانید گیره را در فاصله ایمنی از بالای تخت به دیوار متصل کنید. حالا می توانید موبایل خود را داخل گیره بگذارید.

می توانید از سیم USB برای رابط بین سیم موبایل و شارژر استفاده کنید. سیم USB و سیم شارژر را با چسب یا سیم به بازوها آویزان کنید. توجه داشته باشید که برای ایمنی خود به هیچ عنوان سیم برق ولتاژ  بالا (۱۱۰ یا ۲۲۰ ولت) را نزدیک تختخواب نگذارید (برای همین از کابل USB با طول مناسبی استفاده کنید که شارژر را دور از تختواب نگه دارد). اگر بعد از نصب موبایل، بازوها قادر به نگهداری موبایل در وضعیت مورد نظر نبود، پیچهای بازوها را محکمتر کنید.

 وزن وسیله ای مانند iPad کمی بیش از دو برابر iPhone است. اگر می‌خواهید پایه مشابهی برای iPad بسازید، علاوه بر گیره با اندازه متناسب، به پایه قویتری که تحمل وزن بیشتری داشته باشد نیاز دارید. معمولا با افزایش وزن فنرهای نگهدارنده باید قویتر باشند تا بتوانند بازوهای پایه را در هر وضعیتی نگه دارند.

می بینید که ساختن چنین چیزی کار سختی نیست. گاهی خلاقیت فقط ارتباط چیزهای ساده با یکدیگر است و نیاز نیست که برای جنس‌های مشابه پول گزاف بپردازید.


عکس: پایه‌ای که برای خودم ساخته ام.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر